Płatność kartą płatniczą z 3D Secure

Przepisy Unii Europejskiej zmieniają się, aby zapewnić Ci większe bezpieczeństwo podczas dokonywania płatności online za pomocą karty. Płatność za każde zamówienie będzie musiała zostać przez Ciebie zautoryzowana za pomocą usługi 3D Secure, dostosowanej odpowiednio do rodzaju Twojej karty płatniczej, na przykład Visa Secure, Mastercard Identity Check lub American Express SafeKey.

Banki są aktualnie w procesie wdrażania dyrektywy, a my podejmujemy odpowiednie kroki, aby dostosować się do zmian.

Jakie korzyści niesie 3D Secure?

3D Secure jeszcze skuteczniej chroni dane karty kredytowej przed kradzieżą poprzez dwukrotną weryfikację tożsamości osoby posługującej się kartą. Jeśli ktoś ukradnie twój telefon, komputer lub kartę kredytową, nie będzie w stanie dokonać żadnej płatności online, ponieważ aby potwierdzić płatność, złodziej potrzebowałby dodatkowego elementu uwierzytelniającego, takiego jak PIN lub odcisk palca. Więcej informacji znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów.

A więc co się tak naprawdę dla ciebie zmienia?

Jeśli płacisz online kartą kredytową, warto upewnić się, czy na twojej karcie aktywne jest już uwierzytelnianie dwuetapowe (3D Secure). Wiekszość banków oferuje aktywację tej usługi online.Jeśli funkcja jeszcze nie jest aktywna, przez co twoja płatność nie dochodzi do skutku, możesz skorzystać w międzyczasie z pozostałych dogodnych opcji płatności na naszej stronie.

Jeśli Twoja karta jest już zarejestrowana w 3D Secure lub jeśli korzystałeś/korzystałaś z tej opcji wcześniej, ponowna rejestracja nie będzie konieczna. Niemniej jednak, Twój bank mógł ustanowić zupełnie nowy proces, aby poprawić jakość płatności. Niektóre banki zaprojektowały w tym celu nową, dedykowaną aplikację na smartfony. Skontaktuj się ze swoim bankiem, w celu uzyskania szczegółowych informacji.